Cyfrowa transformacja w energetyce: Jak technologia blockchain może zmienić rynek energii.

Transformacja cyfrowa dotyczy niemal każdego segmentu rynku. Jak się okazuje, przynosi korzyści również w energetyce. Coraz szersze zastosowanie znajduje choćby technologia blockchain, która jeszcze do niedawna kojarzyła się głównie z kryptowalutami. Jak może się przysłużyć nowoczesnej energetyce?

Czytaj dalej… from Cyfrowa transformacja w energetyce: Jak technologia blockchain może zmienić rynek energii.

Zarządzanie energią w czasie rzeczywistym: nowe technologie dla firm

Świadomość ekologiczna jest coraz większa między innymi wśród przedsiębiorców. Optymalizacja zużycia energii wpływa zaś korzystnie również na finanse firmy oraz buduje jej wizerunek. Dlatego coraz większym zainteresowaniem cieszą się inteligentne systemy zarządzania użytkowaniem energii. Sprawdź, na czym polegają i jakie są ich zalety.

Czytaj dalej… from Zarządzanie energią w czasie rzeczywistym: nowe technologie dla firm

Przyszłość inteligentnych sieci energetycznych (Smart Grids) i ich wpływ na gospodarkę energetyczną

Konieczność ograniczenia emisji gazów cieplarnianych powoduje, że zarządzanie i dystrybucja energii koncentrują się przede wszystkim wokół optymalizacji jej zużycia. Umożliwiają to zaś Smart Grids, czyli inteligentne sieci energetyczne. Sprawdź, jaki mogą mieć wpływ na gospodarkę sieci energetycznych w Polsce.

Czytaj dalej… from Przyszłość inteligentnych sieci energetycznych (Smart Grids) i ich wpływ na gospodarkę energetyczną

Rola sztucznej inteligencji w zarządzaniu zużyciem energii w przedsiębiorstwie

Rosnące zapotrzebowanie na energię stoi w sprzeczności z koniecznością ograniczenia emisji gazów cieplarnianych. Dlatego tak duże znaczenie ma obecnie właściwe zarządzanie zużyciem energii w przedsiębiorstwach. Coraz częściej wsparcie stanowią zaś nowoczesne systemy oparte o AI. Czy sztuczna inteligencja może pomóc w zarządzaniu zużyciem energii elektrycznej?

Czytaj dalej… from Rola sztucznej inteligencji w zarządzaniu zużyciem energii w przedsiębiorstwie

Plan neutralności klimatycznej przedsiębiorstw

Zielona transformacja dotyczy wszystkich dziedzin życia oraz nie omija przedsiębiorstw. Jest to konieczność nie tylko wobec postępujących zmian klimatu, ale również polityki Unii Europejskiej, zakładającej neutralność klimatyczną do 2050 roku. Czy klimatyczna neutralność przedsiębiorstw jest możliwa? I jak ją osiągnąć? Sprawdź, co warto wiedzieć na ten temat.

Czytaj dalej… from Plan neutralności klimatycznej przedsiębiorstw

Systemy wsparcia dla wytwórców OZE

Wspieranie rozwoju instalacji odnawialnych źródeł energii (OZE) to jeden z najważniejszych celów polityki energetycznej i klimatycznej Unii Europejskiej. Polska jako kraj członkowski UE została zobligowana do zwiększenia udziału energii z OZE w całkowitym zużyciu energii brutto w kolejnych latach, aż do osiągnięcia wyznaczonych przez Unię celów. Na jakie wsparcie mogą liczyć wytwórcy OZE w Polsce?

Czytaj dalej… from Systemy wsparcia dla wytwórców OZE