Veolia

O nas

Veolia Energy Contracting Poland (VECP) to spółka multienergetyczna, która powstała z potrzeby skupienia w jednym miejscu kompetencji i doświadczenia z zakresu efektywności i transformacji energetycznej, sprzedaży energii, gazu i ciepła, odkupu energii z OZE oraz zakupu i logistyki paliw (węgiel i biomasa) na rzecz spółek w Grupie Veolia. Nasze biura znajdują się w Warszawie, Poznaniu i Łodzi.

EFEKTYWNOŚĆ ENERGETYCZNA

Oszczędność: obniżenie zużycia ciepła, a co za tym idzie kosztów oraz redukcja emisii CO₂

TRANSFORMACJA ENERGETYCZNA

Samowystarczalność energetyczna i bezpieczeństwo dostaw energii

SPRZEDAŻ ENERGII I GAZU

Gwarancja i pewność dostaw energii elektrycznej oraz paliwa gazowego

WYTWÓRCY OZE

Możliwość elastycznego dopasowania oferty do specyficznych, indywidualnych potrzeb

PRZYŁĄCZENIE DO SIECI

Ograniczenie niskiej emisji

DOSTAWY I LOGISTYKA PALIW

Zarząd

Krzysztof Zamasz

p.o. Prezesa Zarządu

Dr hab. Krzysztof Zamasz, dyrektor handlowy, członek zarządu Grupa Veolia w Polsce, prezes zarządu Veolia Energy Contracting Poland, odpowiedzialny za rozwój systemów ciepłowniczych, linii biznesowej woda i odpady Veolii w Polsce. Wcześniej, od lipca 2018 r. członek zarządu europejskiego funduszu inwestycyjnego Luma Holding, producenta cyny w Rwandzie, CEO LuNa Smelter, gdzie odpowiadał za strategiczne projekty w obszarze eksploracji i górnictwa na terenie Afryki Subsaharyjskiej. Od 2017 do 2018 r. członek zarządu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. W latach 2013-2015 r. był prezesem spółki energetycznej Enea, a od 2008 do 2013 r. pełnił funkcję wiceprezesa w spółce Tauron Polska Energia. Profesor nadzwyczajny Politechniki Śląskiej i Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej. Jest autorem lub współautorem ponad 40 publikacji i ekspertyz naukowo-badawczych.

Bartosz Krysta

Członek Zarządu, Dyrektor ds. Handlu

Bartosz Krysta karierę zawodową rozpoczął w 1997 roku w Górnośląskich Zakładach Energetycznych S.A.. Przez całe swoje życie zawodowe wyznaczał kierunki rozwoju handlu i sprzedaży w takich spółkach energetycznych, jak Vattenfall Sales Poland (2005-2012), Tauron Polska Energia (2012-2014, m.in. wdrożenie nowatorskiego systemu pomiaru i kontroli ryzyka handlowego), ENEA Trading (2014-2016, członek zarządu, a następnie prezes zarządu) oraz Zarmen Energia (2017-2018, CEO). Od 2022 r członek zarządu, dyrektor ds. handlu w Veolia Energy Contracting Poland.

Karolina Roszyk

Członek Zarządu, Dyrektor Finansowy

Finansistka z wieloletnim doświadczeniem w branży energetycznej i licencjonowany doradca podatkowy.
Absolwentka poznańskiego Uniwersytetu Ekonomicznego. Przez ponad 10 lat odpowiedzialna za zarządzanie podatkami w Grupie Veolia w Polsce, od ponad 3 lat członkini zarządu, CFO Veolia Energy Contracting Poland, spółki handlowej zajmującej się obrotem i sprzedażą energii, gazu i ciepła, odkupu energii z OZE oraz zakupem i logistyką paliw na rzecz spółek w Grupie Veolia w Polsce.

Rafał Domaszewski

Członek Zarządu, Dyrektor ds. Obrotu Hurtowego

Przygodę z sektorem energetycznym rozpoczął po ukończonych z wyróżnieniem studiach na Politechnice Warszawskiej zaczynał na stanowisku analityka. Później jako menedżer ds. portfolio, ścieżki kariery przeplatał ze ścieżkami rozwoju naukowego na uniwersytecie w Oslo. W rezultacie awansował na stanowisko dyrektorskie, a następnie został członkiem zarządu ds. handlowych w spółce Enea Trading. Od 2011 roku posiada licencję tradera. W 2020 r. dołączył do Veolia Energy Contracting Poland na stanowisko dyrektora departamentu zarządzania portfelem a od września 2022 r. jest członkiem zarządu, dyrektorem ds. obrotu hurtowego.