Aktualności

Zabezpieczenie strategicznych dostaw energii: Veolia dostarcza energię elektryczną do kluczowych portów lotniczych w Polsce w 2024 roku

2024-02-20
Dostawy energii do portów lotniczych należących do Polskich Portów Lotniczych (Lotnisko Chopina w Warszawie, Warszawa – Radom i Zielona Góra – Babimost) obejmują cały rok 2024 i opiewają na łączny wolumen sprzedaży na poziomie 66 000 MWh. > Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze, będące właścicielem Portu Lotniczego Pyrzowice, zakontraktowało energię na okres od kwietnia 2024 r. do

Dostawy energii do portów lotniczych należących do Polskich Portów Lotniczych (Lotnisko Chopina w Warszawie, Warszawa – Radom i Zielona Góra – Babimost) obejmują cały rok 2024 i opiewają na łączny wolumen sprzedaży na poziomie 66 000 MWh.

> Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze, będące właścicielem Portu Lotniczego Pyrzowice, zakontraktowało energię na okres od kwietnia 2024 r. do marca 2025 r., o wolumenie sprzedaży 14 000 MWh.

> Port Lotniczy Łódź zakontraktował 2 800 MWh na cały 2024 roku.

Veolia Energy Contracting Poland (VECP), spółka będąca platformą sprzedaży i zakupu energii dla spółek w Grupie Veolia w Polsce, wygrała kilka przetargów na dostawy energii elektrycznej w 2024 roku do kluczowych portów lotniczych w Polsce. Do nowych klientów Veolii należą: Lotnisko Chopina w Warszawie, Port Lotniczy Warszawa-Radom oraz Port Lotniczy Zielona Góra-Babimost, należące do Polskich Portów Lotniczych (Polskie Porty Lotnicze S.A., PPL S.A.). Dodatkowo Veolia została również wybrana w przetargu na dostawę energii elektrycznej do Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego S.A., właściciela portu lotniczego Katowice-Pyrzowice, a także do portu lotniczego im. Władysława Reymonta w Łodzi.

Zawarte na 2024 r. umowy na dostawy energii elektrycznej umacniają pozycję Veolia Energy Contracting Poland jako wiarygodnego partnera na rynku krytycznej infrastruktury komunikacyjnej i podmiotów ją obsługujących, zapewniającego dostęp do konkurencyjnych cen energii. Oprócz atrakcyjnych warunków handlowych, Veolia gwarantuje również indywidualne podejście do obsługi, w tym wsparcie klienta w dokonywaniu dynamicznych zakupów w oparciu o rynek terminowy.

Kontrakty na dostawy energii do portów lotniczych należących do Polskich Portów Lotniczych (Lotnisko Chopina w Warszawie, Warszawa – Radom i Zielona Góra – Babimost) obejmują cały rok 2024 i opiewają na łączny wolumen sprzedaży 66 000 MWh. Energia elektryczna popłynie łącznie do 9 punktów poboru, zasilając infrastrukturę w celach usługowych. Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze S.A., będące właścicielem Portu Lotniczego Pyrzowice, zakontraktowało energię na okres od kwietnia 2024 r. do marca 2025 r., obejmując jeden punkt poboru energii o wolumenie sprzedaży 14 000 MWh. Z kolei Port Lotniczy Łódź zakontraktował 2 800 MWh w całym 2024 roku.

Krzysztof Zamasz, Członek Zarządu, Dyrektor Handlowy Grupy Veolia w Polsce powiedział: Veolia kontynuuje swoje zaangażowanie na rzecz zapewnienia stabilności energetycznej, wspierając rozwój infrastruktury lotniczej w Polsce, a także innych kluczowych sektorów gospodarki. Międzynarodowe doświadczenie Veolii, kompleksowe rozwiązania oraz doświadczeni eksperci rynku energii i gazu gwarantują wysoką jakość współpracy i obsługi klienta, dzięki czemu nasi partnerzy mogą skoncentrować się na efektywnym prowadzeniu swojej działalności biznesowej.

Veolia Energy Contracting Poland jest ważnym graczem na rynku, platformą      sprzedaży i zakupu energii i gazu, oferującym kompleksowe portfolio usług i produktów dla klientów biznesowych, samorządów i instytucji publicznych. Veolia gwarantuje stabilne warunki dostaw niezależnie od sytuacji rynkowej oraz możliwość zakupu energii ze źródeł odnawialnych. Veolia jest obecna na Towarowej Giełdzie Energii, a także oferuje sprzedaż energii elektrycznej w ramach umów PPA.