Aktualności

Veolia Energy Contracting wygrywa kolejne kontrakty na dostawę energii elektrycznej

2023-09-25
Veolia Energy Contracting Poland (VECP), spółka handlowa Grupy Veolia w Polsce, poszerza portfolio o kolejnych ważnych klientów zarówno biznesowych, jak i samorządowych: PKP PLK SA i jej spółki zależne oraz miasto Jelenia Góra. Veolia wygrała przetargi, oferując najbardziej konkurencyjną cenę. Veolia Energy Contracting wygrała w ostatnich tygodniach kilka przetargów, w których zaoferowała najlepszą cenę. Veolia

Veolia Energy Contracting Poland (VECP), spółka handlowa Grupy Veolia w Polsce, poszerza portfolio o kolejnych ważnych klientów zarówno biznesowych, jak i samorządowych: PKP PLK SA i jej spółki zależne oraz miasto Jelenia Góra. Veolia wygrała przetargi, oferując najbardziej konkurencyjną cenę.

Veolia Energy Contracting wygrała w ostatnich tygodniach kilka przetargów, w których zaoferowała najlepszą cenę. Veolia dostarczy 657 GWh energii elektrycznej na lata 2024-25 dla jednego z największych odbiorców energii w Polsce – PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. oraz jej spółek zależnych. Drugi wygrany przez Veolia przetarg o wolumenie 18 GWh obejmuje dostarczanie energii elektrycznej na 2024 r. dla wszystkich jednostek organizacyjnych miasta Jelenia Góra, dla którego Veolia zaoferowała najniższą cenę spośród trzech oferentów. Zakupiona energia popłynie do 466 punktów poboru w całym mieście tj. budynków i obiektów użytkowych, punktów zasilania oświetlenia ulicznego i sygnalizacji świetlnej.

Dzięki wsparciu całej organizacji, przetrwaliśmy trudny czas zamrożenia cen i niebawem podzielimy się informacjami o kolejnych wygranych przetargach. Wróciliśmy do aktywnego ofertowania i sprzedaje energię elektryczną na 2024 i 2025 rok. W przyszłym roku chcemy osiągnąć sprzedaż na poziomie co najmniej 3 TWh. Konkurujemy nie tylko atrakcyjnymi cenami, ale także dopasowaną ofertą i doświadczonym zespołem sprzedawców na terenie całej Polski – mówi Dalida Gepfert, prezeska zarządu Veolia Energy Contracting Poland.

Veolia Energy Contracting Poland jest ważnym graczem na rynku obrotu i sprzedaży energii elektrycznej i gazu, oferując kompleksowy portfel usług i produktów dla klientów biznesowych, samorządów oraz instytucji publicznych. Oprócz standardowych produktów VECP zapewnia szybką obsługę w trybie 24h, stabilne warunki dostaw niezależnie od sytuacji na rynku, a także możliwość zakupu energii pochodzącej z OZE.

Veolia to stabilna firma z globalnym know-how i lokalnym doświadczeniem ekspertów rynku energii i gazu. Jesteśmy aktywni na Towarowej Giełdzie Energii, dzięki czemu mamy bezpośredni dostęp do rynku i możemy zabezpieczyć dostawy. Konsekwentnie poszerzamy też sprzedaż w formie umowy kompleksowej na rynku B2B i rozbudowujemy naszą ofertę handlową, uruchamiając ostatnio sprzedaż energii elektrycznej w ramach umów PPA – mówi Krzysztof Zamasz, członek zarządu, dyrektor handlowy Grupy Veolia w Polsce.