Veolia Energy Contracting Poland oraz Ekoen podpisały 8 grudnia 2021 r. porozumienie na rzecz rozbudowy infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych. Z perspektywy obu firm jest to kluczowy element rozwoju elektromobilności w Polsce.

Współpraca pomiędzy Veolią a Ekoenem ma wymiar praktyczny oraz analityczny. Celem przyszłych działań jest identyfikacja lokalizacji pod budowę ultraszybkich HUBów Ekoen, instalowanych w miejscach, w których Veolia posiada zakłady produkcyjne – ciepłownie i elektrociepłownie. Ponadto firmy opracują zbiór rekomendacji służących poprawie jakości świadczonych usług w obszarze elektromobilności.

Veolia, jeden z liderów transformacji ekologicznej w Polsce, prowadzi już szereg projektów dekarbonizacyjnych w zakresie gospodarki energetycznej, w tym energetycznego wykorzystania odpadów, oraz działania z obszaru gospodarki obiegu zamkniętego dla systemów wodno-kanalizacyjnych. Zobowiązaniem Veolii w Polsce jest wyeliminowanie węgla w swoich instalacjach do 2030 r. oraz osiągnięcie zerowej emisji CO2 do 2050 r.

Ekoen to ekspercka firma specjalizująca się w świadczeniu ogólnodostępnych usług ładowania pojazdów elektrycznych, realizująca Program EKOEN-100 polegający na budowie 100 wielostanowiskowych HUBów ultraszybkiego ładowania w Polsce do 2026 r.

Partnerstwo z Ekoen to kolejny krok Veolii w procesie transformacji ekologicznej w obszarze zrównoważonej mobilności. Chcemy wykorzystać nasze lokalne kompetencje oraz globalne doświadczenie w efektywnym zarządzaniu energią w czasach rosnącego zapotrzebowania na nią. Rozwijamy projekty oparte o odnawialne źródła energii, jej magazynowanie i elektromobilność, zgodnie z naszą misją odnawiania zasobów świata” - mówi Krzysztof Zamasz, prezes zarządu Veolia Energy Contracting Poland oraz dyrektor handlowy i członek zarządu Grupy Veolia w Polsce.

Naszą intencją jest nawiązanie strategicznej współpracy, której celem jest zapewnienie przez Ekoen świadczenia usług ładowania dla mieszkańców oraz firm w Polsce. Jesteśmy przekonani, że możliwe jest osiągnięcie synergii z celami i działaniami Veolia Energy Contracting Poland w obszarze projektów smart city” – mówi Bartosz Kubik, Prezes Zarządu Ekoen.

formularz kontaktowy

Już dziś zacznij oszczędzać na energii.

Pani/Pana dane osobowe zawarte w formularzu będą przetwarzane przez Veolia Energy Contracting Poland Sp. z o.o. zgodnie z Pana/Pani żądaniem w celu udzielenia odpowiedzi na wniosek/zadane pytanie i/lub załatwienie zgłoszonej sprawy na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora (art. 6 ust. 1 lit f RODO). Szczegółowa treść polityki prywatności dostępna poniżej.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji o produktach i usługach (cele marketingowe) od Veolia Energy Contracting Poland Sp. z o.o. za pośrednictwem jednego lub więcej kanałów komunikacji (proszę zaznaczyć odpowiednio okienko lub okienka):

W przypadku wyrażenia dobrowolnej zgody Pani/Pana dane osobowe zawarte w formularzu będą przetwarzane przez Veolia Energy Contracting Poland Sp. z o.o. do celów marketingowych za pośrednictwem objętych zgodą kanałów komunikacji. Wyrażoną zgodę na kontakt mailowy lub telefoniczny może Pani / Pan cofnąć w każdym momencie, bez podawania przyczyny poprzez jeden z poniższych sposobów: (i) wysłanie wiadomości na e-mail: inspektor.pl.vpol@veolia.com, (ii) pisemnie na adres administratora: Veolia Energy Contracting Poland Sp. z o.o., ul. Puławska 2, 02-566 Warszawa (iii) wysłanie wiadomości na e-mail, na który Pan / Pani przesłał/a zgodę.

Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Veolia Energy Contracting Poland Sp. z o.o. Jest Pan/Pani uprawniona do dostępu do treści swoich danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych, przenoszenia danych, wniesienia sprzeciwu, cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Szczegółowa treść polityki prywatności dostępna poniżej.

Kontakt

Pozostańmy w kontakcie

Zainteresowała Cię nasza oferta? Chcesz poznać więcej szczegółów? Wypełnij formularz znajdujący się obok.

Veolia Energy Contracting Poland Sp. z o.o.

ul. Puławska 2,

02-566 Warszawa

Polska

Tel: +48 22 568 81 00

REGON: 142749104

NIP: 5213589769

Twoja wiadomość została wysłana